Lapse enesehinnangu toetamine ja õppima innustamine

Koolitaja: Urmas Lehtsalu
Toimumiskoht: Kuressaare Pargi Lasteaed (Lasteaia 11)
Toimumisaeg: 15.11.2021
Kellaaeg: 18.00

Kuressaare Rahvaülikool viib Haridus- ja Teadusministeeriumi toel läbi lapsevanematele suunatud koolituste sarja, mille kaudu soovime tõsta lastevanemate teadlikkust, et seeläbi toetada laste ja noorte vaimset tervist ning õppimist kriisijärgsel ajal.

Sihtgrupp
Keerulistes oludes pered, paljulapselised, üksikvanemad, majanduslikes raskustes olevad pered. Kohtade olemasolul ka teised pered, lasteaia- ja kooliõpetajad.

Eesmärk

Vestelda sellest, kuidas toita lapse enesehinnangut, et lapsed armastaksid ennast, usuksid endasse ning teaksid, kui väärtuslikud nad on. Jagada teadmisi, kuidas tõsta lapse huvi õppimise vastu ja julgustada teda pingutama ning endasse uskuma.

Õpiväljundid

• Osalejad teavad, et sõnad ja teod mõjutavad, millisena lapsed ennast näevad, mida nad sisimas tunnevad ja milliseid soove südames kannavad.
  • Tekib mõistmine, kuidas last mõjutada ja koostööle motiveerida, kuidas toetada iseseisvust õppimisel ja sisemist distsipliini. Kuidas innustada pingutama, kuidas anda tagasisidet ja kuidas aidata endasse uskuda.

Teemad

• Lapsevanema-lapse suhte mõju lapse enesehinnangule
  • Millega saab toetada lapse enesehinnangut
  • Kiitus vs tunnustus
  • Mõjutamine ja motiveerimine
  • Iseseisev õppimine ja sisemine distsipliin
  • Tagasiside andmine

Koolitaja: Urmas Lehtsalu

Urmas Lehtsalu on töötanud õpetajana pea 30 aastat ja hetkel on koolitaja, õpetaja ning kriisinõustaja. Ta on oma töös kokku puutunud väga paljude eri vanuses õppijate ja nende lähedastega ning märganud sageli seda, kuidas õppijal jääb puudu toetusest ja innustusest.

Urmas Lehtsalu on sotsiaalteaduste magistrikraadi omandanud Tallinna Ülikoolis ning ta omab täiskasvanute koolitaja 6. taset. Ta on Saare maakonna aasta koolitaja 2019.

Kohtade arv koolitusel on piiratud, seega on kindlasti vajalik registreeruda SIIN

Koolituse toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium

Koolituse korraldamisel lähtume EV Valitsuse kehtestatud piirangutest. Koolitusele saabudes palume esitada Covid-19 tõendi koos isikut tõendava dokumendiga.