Suhted perekonnas ja nende mõju lapse vaimsele tervisele

Koolitaja: Monika Sarapuu
Toimumiskoht: Kuressaare Pargi Lasteaed (Lasteaia 11)
Toimumisaeg: 30.09.2021
Kellaaeg: 18.00

Kuressaare Rahvaülikool viib Haridus- ja Teadusministeeriumi toel läbi lapsevanematele suunatud koolituste sarja, mille kaudu soovime tõsta lastevanemate teadlikkust, et seeläbi toetada laste ja noorte vaimset tervist ning õppimist kriisijärgsel ajal.

Sihtgrupp
Keerulistes oludes pered, paljulapselised, üksikvanemad, majanduslikes raskustes olevad pered. Kohtade olemasolul ka teised pered, lasteaia- ja kooliõpetajad.

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade peresuhete mõjust lapse isiksuse arengule.

Õpiväljund

Koolitus tulemusena mõistab osaleja, kuidas mõjutavad peresuhted lapse vaimset tervist ning kuidas hoida pere suhtekliimat.

Teemad

Lapse tegelik kodu on oma ema ja isa suhte sees. Milline see kodu lapsele on? Kuidas laps seda näeb ja kuidas vanemad ise seda näevad ja kas nad teavad, et laps näeb? Koolitusel vaadeldakse peret kui süsteemi, kus kõik on kõigist mõjutatud ja kus juba väike muutus ühe pereliikme käitumises võib kaasa tuua suuri muutuseid. Koolitus annab teabe, et lapse muutunud käitumises on väga sageli juured peresuhetes. Arutatakse mis on need olukorrad, mis suhtekliimat mürgitavad ja kuidas neid on võimalik peatada.

Koolitaja: Monika Sarapuu

Koolituse läbiviija, Monika Sarapuu on 21 aastat töötanud sotsiaalvaldkonnas, sotsiaal- ja lastekaitsetöötajana. Kõik need aastad on üha kinnitanud, et inimese elukvaliteet ja peresuhted on lahutamatus seoses. Õppinud Tartu Ülikooli Pärnu Kolledzis sotsiaaltöö korraldust ja Eesti Pereteraapia Koolis pereterapeudi väljaõppes. Praegu töötab Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuses juhtumikorraldajana ja on superviseeritav pereterapeut.

Kohtade arv koolitusel on piiratud, seega on kindlasti vajalik registreeruda SIIN

Koolituse toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium

Koolituse korraldamisel lähtume EV Valitsuse kehtestatud piirangutest. Koolitusele saabudes palume esitada Covid-19 tõendi koos isikut tõendava dokumendiga või selle puudumisel 48h kehtiv apteegis tehtud kiirtesti tulemus.