Rahvaülikool > KOOLITUSED > Tervisejutud English Russian

Koht: veebis

Koolitaja: Katrin Alujev

Hind: 5€

Õpitoas arutleme, miks ja kuidas me muretseme, et saaksid seda kasutada teadlikuks muretsemise vähendamiseks. Koolituse käigus on võimalik ennast analüüsida ning mõista seda, mis sinu sees toimub. Suurem eneseteadlikkus aitab tõhusamalt muretsemist ennetada ja peatada.

Räägime sellest

• mis toimub muretsemise ajal meie ajus,
  • miks me muretseme,
  • mis käivitab meie muretsemise.

Räägime hoolimisest, hirmust ja kontrollist ning õpime iga teema juures tehnikaid muretsemise vähendamiseks. Koolitaja annab üle 20 erineva tööriista, mida saab kasutada nii kiireks muretsemise peatamiseks kui ka pikaajaliselt muretsemise harjumise murdmiseks.

Õpituba viiakse läbi Zoomi keskkonnas. Osalejatele saadetakse enne koolituse toimumist veebilink, millega saab koolitusega liituda. Osalemiseks on vaja stabiilset internetiühendust, kaamerat, mikrofoni, kõlareid või kõrvaklappe.

Koolitaja Katrin Alujev on lõpetanud 2016. aastal Holistika Instituudis holistilise regressiooniteraapia õpingud. Ta on aastaid tegutsenud koolitaja ja terapeudina. Tema missioon on aidata inimestel liikuda kergema elu poole, elu poole, mida nad tegelikult soovivad elada. Katrin Alujevi esimene raamat "Elamise kergus" ilmus 2018. aasta veebruaris ning samal aastal tunnustati teda TÕNi aasta koolitaja tiitliga.

UNI JA UNEHÄIRED (veebikoolitus)

Aeg: 15. veebruar 2021 kell 18.00-19.30

Koht: veebis või soovi korral Garnisoni 16 koolitusklassis

Koolitaja: Krista Tarlap

Hind: 15€

Uni on miski, mida võtame enesestmõistetavana - vähemalt seni, kuni sellega on kõik korras. Juba väikesed muutused une pikkuses ja kvaliteedis võivad meie päevast enesetunnet oluliselt mõjutada. Veebikoolituse käigus räägib unespetsialist:

• milline on kvaliteetne uni,
  • millised on enimlevinud unehäired, kuidas neid ära tunda ning milline on nende ravi,
  • mida saab inimene ise teha, et oma une pikkust ja kvaliteeti toetada.

Koolitus toimub Zoomi keskkonnas. Osalejatele saadetakse enne koolituse toimumist veebilink, millega saab koolitusega liituda. Osalemiseks on vaja stabiilset internetiühendust, kaamerat, mikrofoni, kõlareid või kõrvaklappe.

Kui teil ei ole võimalik ise Zoomis osaleda, siis toimub ülekanne ka Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumi koolitusklassis (Garnisoni 16) ning huvilised saavad koguneda seal.

Koolituse viib läbi kliiniline psühholoog Krista Tarlap. Krista on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi psühholoogias ning arendanud end unealastel täiendkoolitustel. Alates 2016. aastast on ta unenõustajana keskendunud just unehäirete hindamisele ja leevendamisele.

EMOTSIOONIDE MÕJU MEIE TERVISELE (veebikoolitus)

Aeg: 1. märts 2021 kell 18.00-19.30

Koht: veebis Zoomi keskkonnas

Koolitaja: Rita Rätsepp

Hind: 15€

Palju räägitakse tervislikust toitumisest, liikumise olulisusest - füüsisest tervikuna. Hea tervis ja tugev organism on ääretult olulised, ent paraku saab vaimne tervis kahetsusväärselt vähe tähelepanu. Terves kehas ei ole alati tervet vaimu.

Uuringud on näidanud, et negatiivsed mõtted, tõekspidamised, suhtumised ja emotsioonid nõrgendavad närvi- ja immuunsüsteemi, positiivsed emotsioonid aga soodustavad endorfiinide eritumist ja panevad aluse heale tervisele.

Koolitusel räägime:

• kuidas hoida oma energiataset kõrgel,
  • kas piisab tervislikest eluviisidest või on kõik kinni hoopis mõtlemises,
  • kuidas mõttemustrid ja elustiil mõjutavad meie energiataset ja emotsioone,
  • kuidas füüsiline keha ja emotsioonid on omavahel seotud.

Koolituse viib läbi psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp. Ta on läbinud Audentese Ülikooli magistriõppe nõustamispsühholoogias ja on praktiseerinud Tallinna Lastehaiglas, Kesklinna Lastepolikliinikus ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku lasteosakonnas. Samuti on ta töötanud 2007-2016 Rocca al Mare kooli psühholoogina.