Peamenüü > Õppijate saadik (Hea Koolivaim) English Russian

Õppijate saadik (Hea Koolivaim)
Õppijate Saadik (Hea Koolivaim), kes Sa oled?
  • Õppijate saadik on vabatahtlik, kes pakub kaasõppijatele tuge, kelle poole saab pöörduda õppimisega seotud probleemidega.

• Õppijate saadik oskab olla heaks kuulajaks ja nõustajaks ning vajadusel õigete kontaktide vahendajaks. Ta on inspireeriv eeskuju teistele ja tema teod ning käitumine innustavad kaasõppijaid.

• Õppijate saadikute tegevuse eesmärk on toetada õppijate toimetulekut, mille tulemusena väheneb õppijate koolist väljalangemine.

Selliseks nn Heaks Koolivaimuks (kõlab palju paremini, kui Õppijate Saadik) ongi meil hetkeseisuga Hedvig Saaretalu ning Melani Matekainen 12A-st. Nende poole võivad kõik alati pöörduda, kui lained pea peal kokku löövad või ei leia enam erilist pointi koolipinki nühkida. Tegemist on Euroopa Sotsiaalfondi projektiga „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine”, käime mitu korda aastas koolitustel ja puha!

Asja iva on selles, et tihti ei taha õpilased oma murest õpetajale rääkida, ikka räägitakse ju sõbrannadele-sõpradele. Või ei räägita üldse kellelegi. Meie tahame kuulata Sinu lugu ja aidata leida parimat lahendust, et koolitee ei peaks katkema ning alustatu ikka ühtlase jutina lõpule viidud saaks. Ehk on mõnele koolikaaslasele juba ka vaid sellest teadmisest kasu, et on keegi, kelle poole pöörduda, kui peaks abi vaja minema.

Kindlasti tundub paljudele, et see on mingi järjekordne mõttetu „koolijamps“, aga võib-olla oled just Sina see, kes vajab väikest nõuannet, suurt kuulavat kõrvapaari või hoopis kaasõppija lugu kooli, töö ja kodu vahel ˛ongleerimisest? Või tahaksid hoopis küsida oma õiguste kohta õppijana? Kas Sa tead, kuidas, millal ja kui palju on võimalik saada õppepuhkust? Meie teame!

Kui Sa tunned, et mott on maas või murekoorem rusub juba nii raskelt, et selgroog hakkab kõveraks jääma, olgu Su mure suur või väike, siis ära pelga kirjutada-joonistada:

* FB lehele KTG Koolivaim

* või otsi meid lihtsalt koolimajast üles!

NB! Absoluutselt on oodatud ka kõik ettepanekud koolielu edendamiseks ja elavdamiseks, ei peagi ju alati muresid olema! :)